سفره عقد

  1. صفحه اصلی
  2. خدمات
  3. سفره عقد

سفره عقد

  • سه شنبه, 08 آذر 1401

سفرۀ عقد، از جمله سفره‌های سنتی ایرانی است که در مراسم عقد پهن می‌شود. پهن کردن سفره عقد در بیشتر شهرهای ایران رایج است. بر روی سفره، 6 ظرف چیده می‌شود که داخل هر کدام  بیانگر آرزویی برای عروس داماد است،  که شامل: گردو، بادام، فندق، نان، نبات و تخم مرغ است. سفرۀ عقد با ظرفهایی از شیرینی و نان، پنیر و سبزی پیاله‌هایی از عسل و ماست تزئین می‌شود که یادآوری از شیرینی و ترشی در کنار یکدیگر در زندگی مشترک می‌باشند قرار دارد. تخم مرغ نشانه‌ائی است برای باروری عروس و نان نماد برکت و روزی است. نبات نیز کنایه‌ای برای شیرین کامی و…

 گستردن سفرۀ عقد در روز عروسی نوعی تبریک با آرزوی خوشبختی برای زوج جوان بود. آیتم‌های سفرۀ عقد هر کدام معانی زیبا و ویژه‌ای را در خود دارد.

سفرۀ عقد از آداب و رسوم بسیار قدیمی و پرمحتوا در ایران است و یکی از رسوم قدرتمند و اصیلی است که بعد از قرنها با قدرت بیشتر پایدار مانده است بطوریکه برای مراسم عقد یکی از واجبات محسوب می‌شود.و یکی از اصلی‌ترین اقدامات برای برگزاری مراسم عقد است.. امروزه طراحی سفرۀ عقد در مدلهای متفاوت با سبک‌های مدرن و سنتی چیده می‌شود و در بیشتر مواقع این سفرۀ پر معنا را با گل‌های طبیعی آرایش می‌کنند.

تشریفات شیدایی به طور اختصاصی دارای سفره عقدهای خاص و متنوعی می‌باشد و اکثر اکسسوری‌های سفرۀ عقدش با نقره می‌باشد. همچنین دارای سفره عقدهای آئینه‌ائی و روستیک نیز می‌باشد.

شما زوج‌های عاشق و جوان خواهید توانست با حضورتان در تشریفات لوکس شیدایی از انواع سفره عقدهای آن مطلع گردید و با محاسبۀ سلیقه و درآمد خود بهترین آپشن‌ها را برای مهمانی خود برگزینید.

همچنین شما عروس و دامادهای گرانقدر خواهید توانست، بک های (back) سفرۀ عقد خود را نیز انتخاب نمائید و آنرا متناسب با سفرۀ عقد و سلیقۀ خود بیارائید.

سفرۀ عقد مهمترین بخش مهمانی عقد شما زوج‌های گرامی می‌باشد که تشریفات لوکس شیدایی نگاه ویژه‌ائی به آن دارد.